Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : DİKBIYIK

Bizim Karışık Kuru Polenimiz neden özel neden tercih edilmeli;

Öncelikle arılarımız var, üretimi kendimiz yapıyoruz, sağlıklı arılarla çalışıyoruz, arılarımızda antibiyotik kullanmıyoruz, üretim yaptığımız kovanlarımız ahşap, polen topladığımız polen tuzaklarımız ahşap, bölgemiz endemik bitki flora zengini, bölgemizin flora yapısını Hacettepe üniversitesi yaptığı çalışmalar ile palinolojik,kimyasal ve antioksidan kapasitelerinin analiz yapısını çıkarttı.

Arılarımız  doğadaki çiçekleri ziyaret ederek çiçeklerin tozlarını ayakları ile toplayarak topaç yapıp kovanlarına getiriyorlar. polenlerimizi günlük topluyoruz, polenler kovan polen sepetinde çok bekletirsek taze olduğu için ekşime yapıyor çiftliğimizde yerleşik düzenimiz var, polen toplarken hijyene çok önem veriyoruz ellerimizi dezenfekte ediyoruz, ellerimize eldiven, kafamıza bone (saç dökülmesin diye) ağzımıza maske takıyoruz.

Kovanların Polenliklerinden polenleri topluyoruz, polenleri taşıma koşullarına önem vererek temiz, kuru, kokulardan arındırılmış, güneş ışığı almayan, soğuk zincir ile muhafaza ederek ıso 22000 kalite belgesine sahip dolum tesisimize götürüyoruz burada bulunan dondurucuya koyuyoruz bütün kavanozlardan numune alıyoruz homejen karıştırıyoruz tahlil için argefar a gönderiyoruz tahlil sonuçları çıktıkdan sonra, üretim için dondurucudan polenleri çıkartıyoruz polen ayıklama makinasından geçiriyoruz göz ile tekrar muayene ediyoruz. Polen kurutma fırınımıza koyuyoruz 38 derece sıcaklıkda polenlerimizin nemini alıyoruz

 Parti numarası üretim tarihini veriyoruz, polen kavanozlarımızı yıkıyoruz dezenfekte ediyoruz Hijyen bizim için önemli üretim yaptığımız kuru polenin dolumunu sevgi ile yapıyoruz, müşterilerimiz talep ettiği zaman 30 dense özel strafor kutuların içine koyuyoruz yanına polen tüketimi için tahta kaşık koyuyoruz müşterilerimize yolluyoruz.

Karışık kuru polenimizi ağzınıza aldığınızda çiçeklerin tadını, aromasını, lezzetini damaklarınızda hissedersiniz kuru polenimizi sade, bal ile, yoğurt ile, meyve suyu ile kahvaltılarınızda tüketebilirsiniz. Çocuklarda yarım çay kaşığı yetişkinlerde bir tatlı kaşığı dolusu tüketebilirsiniz. Tüm sezonda ürettiğimiz Polenleri homojen karıştırdığımız için karışık polen diyoruz

Üretim ve çiftliğimizden video ve görüntüleri ve yaptığımız kaliteli üretimin detaylarını merak ederseniz sayfamızın altından instagram ve youtube iconlarına tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan bizleri inceleyebilirsiniz. Sağlıcakla kalmanız için çalışmalarımıza çizgimizi bozmadan devam edeceğiz.

Özel üretim, sevgi ile hazırladığımız Polenlerimizi tüketenlere Afiyet olsun.

Doğal Karışık kuru Polen Nedir?


Arılarımız kovanlardan çıkarken arka ayaklarındaki polen sepetlerine bal sürüyorlar ve evlerinden doğaya doğru çıkıyorlar. Yüzlerce çiçeği ziyaret ediyorlar ve her konduğu çiçeğin üzerindeki polenleri arka ayaklarındaki polen sepetine topaç yaparak dolduruyorlar, polen sepetleri dolunca kovana geliyorlar kovana girişte polen tuzaklarından geçerken ayaklarındaki polenler kovan altındaki ahşap polen çekmecesine dökülüyor, bizler de hijyenik ortamda günlük topladığımız polenleri çiftliğimizdeki dondurucuya koruyoruz, tüm sezonda arılardan topladığımız polenleri karıştırıyoruz onun için bu polene karışık polen diyoruz, karışık polenlerimizi polen kurutma fırınımıza koyuyoruz 38 derece sıcaklıkda polenlerimizin nemini alıyoruz.

Doğal Karışık kuru Polen Nelere Faydalıdır?


Özellikle çocukların büyüme çağında ihtiyaç duyduğu vitaminleri karşılamaya yardımcı olur. Protein ve aminoasit bakımından zengindir. Antioksidan özelliği vardır, her gün düzenli kullandığınızda vücudun yenilenmesine ve sağlıklı yaşlanmaya yardımcı olur. Yüksek oranda enerji verir. İçerisinde karbonhidrat, protein ve B vitamini vardır. Bağışıklık sistemine destek olur.

www.firsatbendegelalsende.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}